+420 608 159 335 michal.sisma@email.cz

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ


Podlahové vytápění má několik výhod oproti tradičním topení radiátory

Tepelný komfort

Podlahové vytápění rozdistribuuje teplo rovnoměrně po celé ploše místnosti. Vytváří tak příjemný tepelný komfort bez studených zón (chladné kouty daleko od radiátorů apod.).

Úspora místa a estetika

Podlahové vytápění není vidět, takže nezabírá žádný prostor v místnosti, což umožňuje flexibilitu při zařizování interiéru.

Ekonomika

Je účinnější při ohřevu místnosti, protože vytváří teplejší povrchovou teplotu než radiátory. Můžete tak dosáhnout stejné teploty místnosti s nižší teplotou vody v systému, což znamená nižší náklady na topení (úspora až 1/3).

Zdraví

Podlahové vytápění neprodukuje prach, jako radiátory, což může být výhodné pro alergiky.

Snadná údržba

Podlahové vytápění nevyžaduje tolik údržby jako radiátory, protože neobsahuje žádné komplikované součásti nebo trubky, které by mohly být náchylné k poruchám.

Základní druhy podlahového vytápění

Existují dva hlavní způsoby podlahového vytápění: vodní a elektrické.

Vodní podlahové vytápění funguje pomocí rozvodů potrubí napojených na centrální topení. Teplo se šíří po celé podlaze a vytváří rovnoměrnou teplotu v místnosti. Výhody zahrnují snížení nákladů na topení, nižší účty za energie a zvýšení estetického vzhledu místnosti díky absenci viditelných topných těles.

Elektrické podlahové vytápění využívá tenkého topného kabelu, který je instalován pod povrchem podlahy. Tento typ vytápění je vhodný pro menší místnosti a je snadnější na instalaci. Elektrické vytápění může být řízeno pomocí termostatu a je rychlejší než vodní vytápění.

Oba typy vytápění mají své výhody a nevýhody. Výběr závisí na velikosti místnosti, preferencích majitele a nákladech na instalaci a provoz.

Krásné léto všem!

Přejeme všem našim zákazníkům a obchodním partnerům, ale i uživatelům všech našich staveb, pohodovou odpočinkovou dovolenou a prosluněné prázdniny.

za celý kolektiv Michal Šišma

This will close in 20 seconds